Breaking News

MODANIN YENİ AKIMI: “DİJİTAL BASKI”

Yıllardır moda haftalarında ve defilelerde dikkat çekici çılgın ve sıra dışı dijital baskılar, artık dolaplardaki yerini aldı. Özellikle dijital baskıyı tasarımlarında en çok kullanan tasarımcı olarak bilinen Mary Katrantzou, birçok markanın cesaret elçisi olmuştur. Elbiseler, tişörtler, etekler, pantolonlar, gömlekler, ayakkabılar kısacası her tarz parçada, doğa manzarası, etnik desenler, yazılar, hayvan figürleri ve daha aklınıza gelebilecek her tür görsel adeta birer teknoloji harikasına dönüşerek beğeninizi kazanacak. Özellikle bu yaz koleksiyonlarda sık sık göreceğimiz dijital baskılı ürünler, sokak modasının ilkleri arasında yerini alacak.

dijital-baski-elbise-4

Teknoloji ve modayı birleştiren bu akım, gündüz ya da gece giyimi için birçok alternatif yaratarak farklılığın da simgesi olmaya aday. Geçmiş yıllarda sadece moda çekimlerinde, tanıtım defilelerinde ya da dünya starlarının sahne performanslarında görmeye alışkın olduğumuz dijital baskılı parçalar, artık siz moda severleri de birer yıldız yapmak için bu sezon tasarımcıların da ilham kaynağı olmuş durumda.

dijital-baski-elbise-2

Özellikle dijital efektli ürünleri daha da vurgulamak adına metalik baskıyla harmanlayıp sunan birçok tasarımcı, çağa ayak uydurmanın ve yeni moda akımlarına öncülük etmenin ilk amaçları olduğunu vurguluyorlar. Daha önce moda dünyasında görülmeyen bu dijital baskı renklerinin, bu yıl özellikle bahar ve yaz aylarında, klasikleşmiş pastel renklerin yerini alması bekleniyor.

dijital-baski

Bu akımın öncülerinden olan Chanel ve Armani gibi dev markalar artık Türk tasarımcılarına da cesaret vererek, bu yıl defilelerinde ve koleksiyonlarında dijital baskılı ürünlere yer veriyorlar. Siz de kendi modanıza teknolojik bir dokunuş yaparak özellikle yaza damganızı vurabilirsiniz.

dijital-baski-elbise-1

Check Also

SÜBLİMASYON BASKI DİJİTAL KAĞIT

Süblimasyonun anlamı ; katı bir maddenin yüksek ısı uygulamasıyla birlikte katı halden, sıvı hale dönüşmeden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardım mı gerekli?